Skup starych zegarków +48 601 477 288

Renowacja zegarków

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Najczęściej zadawane pytania ?

Standardowo kompleksowa renowacja to 3 miesiące – w przypadku renowacji pojedynczego elementu zegarka czas realizacji ustalamy indywidualnie.

Renowacja zegarka jest wyceniana indywidualnie ale 70% kompleksowy renowacji mieści się w zakresie 800-1300 złotych 

Cena renowacji zależy od 2 kluczowych czynników:

  • Stopnia zużycia zegarka
  • Stopnia skomplikowania konstrukcji zegarka 

Tak prace wykonane w naszej pracowni są objęte 6- mc gwarancją. Wyjątek stanowią powłoki złocone, które ze względu na właściwości fizyczne złota (Au) są nietrwałe.

Renowacja w naszym zakładzie polega na pracy z powierzonymi częściami, staramy się doprowadzić oryginalne elementy zegarka do jak najlepszego stanu. Wyjątek stanowi: większość szkieł, paski i teleskopy, sprężyny naciągowe – te elementy dostarczamy nowe.

Zegarek można przekazać do renowacji  osobiście w naszym zakładzie lub w naszym sklepie obie lokalizację dostępne w zakładce kontakt. Klientom z poza Krakowa i okolic proponujemy przesłać zegarek kurierem lub pocztą na adres naszej pracowni. Odebrać zegarek należy osobiście lub wskazać adres wysylki zwrotnej. Zegarki wysyłane przez nasz zakład są standardowo ubezpieczone na 2500 zł. 

Po przesłaniu zdjęć zegarka drogą mailową lub na  telefon możemy z dużą dokładnością oszacować koszty renowacji . Jeżeli chodzi o koszty serwisu mechanizmu ze zdjęć możemy oszacować koszt standardowego serwisu nie jesteśmy w stanie ocenić kosztu ewentualnych napraw.

Większości zegarków nadaje się do renowacji – jednak nie wszystkie w pełnym zakresie. Głównie nowsze zegarki posiadają pewne ograniczenia techniczne.